Najczęściej zadawane pytania

Zanim wyślesz pytanie sprawdź, czy nie znajdziesz odpowiedzi poniżej:

Pytania i odpowiedzi

Tak. Aby można było dokonać zakupu kursu należy wcześniej założyć indywidualne konto użytkownika. W tym celu należy kliknąć przycisk Rejestracja w prawym górnym rogu strony. Sama rejestracja jest darmowa.
Po poprawnie zakończonej płatności możesz wejść w kurs bezpośrednio ze strony głównej i przejść do zakładki Lekcje danego kursu - klikając w jedną z dostępnych lekcji przejdziesz bezpośrednio do nauki. Wszystkie zakupione przez ciebie kursy znajdziesz też klikając w przycisk Profil w prawym górnym rogu i przechodząc do zakładki Kursy.
Niektóre lekcje posiadają mechanizm który od dnia zakupu kursu codziennie udostępnia kolejną lekcję. Wynika to z natury techniki EFT - kursy dostępne na edu.myeft.pl mają charakter terapeutyczny. Ważne jest aby robić dziennie tylko jedną lekcję, a nie wszystko na raz. Data odblokowania danej lekcji będzie wyświetlona gdy będziesz próbował w nią wejść. Dostaniesz również powiadomienie na twój adres email, gdy lekcja zostanie odblokowana.
EFT to skrót od angielskiej nazwy oznaczający Emotional Freedom Technique co po polsku oznacza Techniki Wolności Emocjonalnej. Inne nazwy, które możesz spotkać to: tapping, opukiwanie meridianów lub emocjonalna akupunktura. Jest to metoda i zarazem system pracy, który otwiera nowy dział psychoterapii zwany psychologią energetyczną. System stworzył w latach 80 amerykański inżynier Gary Craig bazując na doświadczeniach amerykańskiego psychologa dr Rogera Callahana. Jak zwykle tego typu odkrycie nastąpiło „przypadkiem” i było połączeniem badań nad emocjami w kontekście medycyny chińskiej i różnorodnych metod psychoterapeutycznych. Nawet sam twórca nie spodziewał się jak nieprawdopodobne wyniki będą efektem zastosowania tej nowej metody. Każda forma psychoterapii pracuje z negatywnymi emocjami natomiast każda z nich inaczej podchodzi do pochodzenia emocji oraz do pracy z nimi. W EFT oraz w innych systemach energetycznych negatywne emocje traktujemy jako blokadę lub zaburzenie przepływu energii. Prawda, że proste? Gdy energia płynie prawidłowo i nie ma zaburzeń mamy dobry nastrój, samopoczucie oraz zdrowie. W wyniku zdarzenia, które odbieramy jako negatywne, następują różnorodne blokady energetyczne, które powodują długofalowe skutki w naszym życiu. Koncepcja ta, tak zasadniczo różni się od wszystkiego co do tej pory stosowała współczesna psychologia, że aż trudno uwierzyć, że może „to” tak działać. Zachęcam jednak do spróbowania ponieważ jest to chyba najbezpieczniejszy system terapeutyczny na świecie. Cztery główne efekty, które Gary Craig zauważył podczas praktyki z EFT to: - działa niezwykle relaksująco i uspokajająco - zmniejsza negatywne emocje i eliminuje negatywne przekonania - usprawnia nasz system bioelektryczny oraz poprawia naszą kondycję psychofizyczną - skuteczne przy redukcji różnorodnych, w tym nie do końca rozpoznanych, stanów bólowych. EFT jest niezwykle proste w zastosowaniu i niesamowicie skuteczne, dlatego z łatwością nadaje się do samodzielnej pracy jako autoterapia.
Autopilot to zasugerowana przeze mnie nazwa programu, którego zadaniem jest przekierować Cię w bardziej sprzyjający rejon Twojego życia. Większą część naszego życia jedziemy na tzw. nieświadomym autopilocie i nie kontrolujemy tego co się z nami dzieje. Nie chodzi tutaj tylko o fizjologię jak bicie serca czy różne procesy w Twoim ciele. Mówię tutaj o automatycznych reakcjach na bodźce, chodzeniu, kierowaniu samochodem oraz o 1000 innych sytuacji w których nasze działanie wynika z nieświadomych wzorców. Zadaniem Autopilota jest zmiana tych wzorców z destrukcyjnych (o ile takie masz) we wspierające. W tym przypadku, na tej platformie wykorzystujemy do tego techniki EFT. Autopilot składa się z połączonych ze sobą sesji, które wykonywane systematycznie zmienią Twoje odczucia i reakcje na sytuacje w życiu. Po jakimś czasie Twoje nawykowe działania będą Cię wspierały zamiast uwierać i gnębić. Jesteśmy istotami nawykowymi a sukces lub porażka w naszym życiu to powtarzane setki lub tysiące razy działania. Oczywiście nie ma nigdy gwarancji czy autopilot zadziała w Twoim przypadku tak na 100%. Dlaczego? Ponieważ to są wybrane przeze mnie zagadnienia i mogą nie wyczerpywać całości tematu. Jednak zmiana powinna być zauważalna i da Ci szansę dostrzeżenia co jeszcze mógłbyś zmienić w swoim życiu aby poczuć się lepiej.
Sesja to indywidualne spotkanie z terapeutą lub trenerem ( W tym przypadku trenerem EFT;-) Zwykle sesje robimy w gabinecie lub przez np. Skype. W tym przypadku spotkasz się z nagraniami w formie audio lub video. Zadaniem sesji jest skoncentrować się nad jednym wybranym zagadnieniem i pomóc Ci uwolnić dane przekonanie lub emocje z nim związane. Ponieważ są one nagrane i nie można już nic zmienić Twoim zadaniem jest podłożyć w swoich myślach rzeczywisty problem, który dotyczy właśnie Ciebie. Są one przygotowanie dość uniwersalnie i elastyczne więc z pewnością dasz radę. 😉 Sesje są elementami składowymi Autopilota lub Programu.
Superklasa EFT to materiały szkoleniowe dostępne w formie subskrypcji. Aby otrzymać dostęp należy kliknąć w przycisk "Wykup dostęp" oraz dokonać płatności za pierwszy okres rozliczeniowy (miesiąc lub tydzień). Po dokonaniu płatności, otrzymasz dostęp do materiałów przez okres miesiąca lub tygodnia (w zależności jaki okres wybrałeś/aś). Nie musisz się martwić o płatności za kolejne okresy. Kolejne płatności będą dokonywały się automatycznie dopóki nie anulujesz swojej subskrypcji. Subskrypcję możesz w każdej chwili anulować.
Aby anulować swoją subskrypcję Superklasy EFT, kliknij w przycisk "Zarządzaj subskrypcją" na dole strony. Następnie kliknij "Anuluj". Potwierdź, że na pewno chcesz anulować swoją subskrypcję. Jeżeli anulujesz subskrypcję do Superklasy EFT, NATYCHMIAST stracisz dostęp do materiałów szkoleniowych, niezależnie kiedy dokonałeś/aś ostatniej płatności. Dlatego najlepiej sprawdź kiedy nastąpiła ostatnia płatność i anuluj subskrypcję przed rozpoczęciem kolejnego okresu rozliczeniowego i zanim system pobierze kolejną płatność.

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi?